Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Bezrobocie w Łodzi wciąż spada

Poziom bezrobocia w Łodzi wciąż spada, na koniec 2018 roku bez pracy pozostawało nieco ponad 19 tys. łodzian, co stanowi zaledwie 5,6%. To najniższy poziom od 2014 roku, kiedy Sojusz Lewicy Demokratycznej zawarł koalicją z Platformą Obywatelską.

 

Jeszcze cztery lata temu w Łodzi bezrobotnych było ponad 43 tysiące osób, co stanowiło blisko 13%, jednak z każdym rokiem liczba osób bez pracy systematycznie spada. Dzięki prowadzonej przez miasto aktywizacji zawodowej i pozyskiwaniu nowych inwestorów bezrobocie udało się zmniejszyć o ponad połowę, a nowych ofert pracy wciąż przybywa.

 

"Po raz kolejny dobra informacja. Stopa bezrobocia na koniec października 2018 r. wynosiła 5,6%. To najniższy wynik w historii miasta i ostateczny dowód na to, że tendencja, o której mówimy od kilkunastu miesięcy jest tendencją stałą. Bezrobocie każdego miesiąca jest coraz niższe, a co najważniejsze przybywa także nowych miejsc pracy. Mam nadzieję, że działania podejmowane przez Powiatowy Urząd Pracy przyniosą zamierzony efekt i w przyszłym roku stopa bezrobocia w mieście spadnie poniżej 5 punktów procentowych. To sytuowałoby Łódź w czołówce miast z najniższym wskaźnikiem bezrobocia w Polsce." - powiedział Wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

 

Poprawę sytuacji społeczno-ekonomicznej w Łodzi dostrzegają także poza granicami Polski. W mieście coraz chętniej osiedlają się repatrianci, którzy nie pozostają bez pomocy ze strony miasta. Repatrianci powracający do ojczyzny mogą liczyć na dopłaty do czynszów, ubezpieczenie zdrowotne, naukę języka polskiego, zajęcia adaptacyjne czy pomoc w pokryciu kosztów utrzymania rodziny i nauki dzieci.

 

Władze Łodzi nie zapominają o potrzebujących, którzy zawsze mogą liczyć na ich wsparcie.

 


Bezrobocie w Łodzi coraz niższeBezrobocie w Łodzi coraz niższe

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem