Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Lepszy start w życie zawodowe dzięki rozwijaniu przedsiębiorczości

Władze Łodzi aktywnie wspierają i promują szkolnictwo zawodowe, jednym z takich działań  jest organizowanie lekcji przedsiębiorczości dla uczniów szkół średnich, które mają nie tylko wzbogacić doświadczenie i umiejętności młodych ludzi, ale także stworzyć klimat dla przedsiębiorczych łodzian.

 

W ubiegłym roku szkolnym ponad 1100 uczniów wzięło udział w lekcjach przedsiębiorczości zorganizowanych w 15 szkołach, a tylko od początku tego roku szkolnego odbyło się już 10 godzin zajęć, w których uczestniczyło ponad 250 uczniów. W sumie od 2016 roku w 33 szkołach przeprowadzono 85 godzin zajęć i przeszkolono ponad 2200 uczniów,

 

Lekcje, adresowane do uczniów kończących szkoły średnie, prowadzone się dwa razy w miesiącu, a odbywają się w szkołach, które zgłoszą taką potrzebę. Każda z lekcji trwa 45 minut, podczas których poruszane są zagadnienia z zakresu przedsiębiorczości. Uczniowie mogą poznać zasady rejestrowania firmy, sposób składania wniosku, zasady prowadzenia działalności reglamentowanej itp.

 

"Te zajęcia to uzupełnienie programu nauczania i dodatkowe wsparcie dla młodych ludzi, którzy zamiast czekać na etat wolą sami zatrudniać najpierw siebie, a później innych. Prowadzimy je od 2016 roku i nadal cieszą się powodzeniem co oznacza, że są potrzebne" - podkreślił Wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem