Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Niezwykłe lekcje na stadionie Widzewa

dodano ponad 2 tygodnie temu, 2017-09-08 w kategorii: Powiatowe

To już druga odsłona nietypowych zajęć, jakie są prowadzone na stadionie miejskim przy ulicy Piłsudskiego. Wczoraj uczniowie poznawali zasady udzielania pierwszej pomocy. Podobne lekcje miasto, we współpracy z władzami klubu RTS Widzew planuje organizować co miesiąc. Pierwsza pomoc, ekologia czy savoir-vivre kibica - taka ma być tematyka zajęć, które odbywają się na stadionie Widzewa. Dzieci siedzą nie w ławkach a na rozłożonych na podłodze matach, mogą aktywnie uczestniczyć w zajęciach a po nich - zwiedzić cały stadion. Taką formułę "lekcji" dla uczniów podstawówek opracowało miasto wspólnie z władzami klubu.- Pierwsze zajęcia zorganizowaliśmy w czerwcu, by przekonać się czy pomysł się spodoba. Zainteresowanie nauczycieli i dyrektorów szkół jest ogromne, dlatego zdecydowaliśmy się wrócić do pomysłu po wakacjach - mówił łódzki wiceprezydent Tomasz Trela. - Nasze nietypowe lekcje odbywają się w sali z widokiem na murawę, dzieci zwiedzają stadion i na pewno się nie nudzą - dodawał.

Wczoraj instruktorzy PCK uczyli dzieci ze szkoły podstawowej numer 42 zasad pierwszej pomocy, także tego, jak sformułować komunikat z prośbą o pomoc medyczną oraz jak nie tracić zimnej krwi podczas sytuacji kryzysowych.

Podczas kolejnych zajęć, które odbędą się w październiku, na stadionie pojawią się eksperci zajmujący się, między innymi, kształtowaniem postaw proekologicznych oraz przedstawiciele kibiców, którzy porozmawiają z dziećmi o zasadach kulturalnego kibicowania.

Źródło.Komentarze

Wydarzenia

 • Uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką

  5 godzin temu

  24. września odbyły się uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką. Organizatorem był Sojusz Lewicy Demokratycznej, który co roku przypomina mieszkańcom regionu o tej bitwie. W uroczystościach wzięli udział m.in.: Przewodniczący SLD Włodek Czarzasty, Sekretarz Generalny SLD Marcin Kulasczytaj więcej»

 • Zemke: Propagandowy prestiż bez konkretów

  dzisiaj o 07:27

  - Przy okazji wizyty szefa MON w Pentagonie powinny paść deklaracje, które będą miały przełożenie na jakość polskiego wojska. Ich brak każe przypuszczać, że spotkanie ministra Macierewicza z sekretarzem obrony USA miało wymiar polityczno–propagandowy – mówi w rozmowie z Onetem Janusz Zemke, europoseczytaj więcej»

 • Liberadzki: AfD nie jest dobrą alternatywą

  dzisiaj o 07:16

  - Dwie partie wiodące powinny po tej wielkiej koalicji się rozejść i stworzyć zdrową alternatywę – powiedział prof. Bogusław Liberadzki komentując sondaże exit poll po wyborach Niemczech.czytaj więcej»

 • Czarzasty: Nie podpiszę się pod hasłem "znienawidzić elektorat PiS-u”

  3 dni temu, 2017-09-22

  - Na pewno nie będę się podpisywał pod prymitywnym hasłem „znienawidzić elektorat PiS-u”, bo cokolwiek budowane na nienawiści, jest głupie i niestabilne – mówił w Radiu Dla Ciebie Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

 • Senyszyn: Donos do CBA ma odwrócić uwagę od istoty sprawy

  4 dni temu, 2017-09-21

  - PiS robi to na bezczelnego, a cała afera z donosem do Centralnego Biura Antykorupcyjnego ma za zadanie odwrócić uwagę od tych nieprawidłowości związanych z wydaniem 19 mln złotych na kampanię „Sprawiedliwe Sądy” - oceniła prof. Joanna Senyszyn komentując sprawdzanie przez CBA współpracowników premczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.