Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Ekologicznie na stadionie

dodano ponad tydzień temu, 2017-06-12 w kategorii: Powiatowe

Tajemnice wody i historię łódzkich wodociągów poznali uczniowie IV klas szkoły Podstawowej nr 37, a niecodzienna lekcja zakończona zwiedzaniem obiektu odbyła się na Stadionie Miejskim przy al. Piłsudskiego. Za tydzień kolejna grupa uczniów pozna ciekawostki związane z Piotrkowską, o których będzie opowiadał Piotr Kurzawa, menedżer ulicy Piotrkowskiej.

- Inicjatywa zorganizowania nieformalnych lekcji o szeroko pojętej ekologii czy ciekawostkach związanych z Łodzią należy do kibiców Widzewa oraz klubu za co dziękuję. Taka nieformalna lekcja, w sali z widokiem na stadion i zwiedzanie samego obiektu na pewno będzie dla uczniów atrakcyjna - powiedział Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi. - Kolejne zajęcia, już we wrześniu, chętnie poprowadzą pracownicy naszych spółek, przewodnicy po Łodzi, dziennikarze związani ze sportem, jestem pewien, że uczniowie nie będą się nudzić.

Piotr Kurzawa, menedżer ulicy Piotrkowskiej już zapowiedział wiele atrakcji na swoich zajęciach i podkreślił, że stadion przy al. Piłsudskiego podczas dni otwartych odwiedziło 25 tysięcy łodzian.

- Wówczas klub i kibice pomogli miastu, teraz pracownicy miejskich spółek czy jednostek chętnie wesprą inicjatywę Widzewa - dodał Piotr Kurzawa. 
W czerwcu, ze względu na zbliżające się wakacje odbędą się dwie lekcje, ale od września rozpoczną się już regularne spotkania, które są adresowane do uczniów klas IV - VI szkół podstawowych. Na zakończenie lekcji, a każda będzie poświęcona innej tematyce, zaplanowane jest spotkanie z gwiazdą sportu oraz chyba największa atrakcja - zwiedzanie stadionu. Łódź jest pierwszym miastem w kraju, które w ten sposób edukuje młodzież ucząc przy okazji kultury kibicowania.

Źródło.Komentarze

Wydarzenia

 • SLD Lewica Razem wystawi do sejmików byłych parlamentarzystów

  wczoraj o 16:13

  Sojusz wraz z partnerami politycznymi pójdzie do wyborów na szczeblu sejmików wojewódzkich i rad powiatów pod szyldem SLD Lewica Razem. Wszyscy byli parlamentarzyści Sojuszu mają startować do sejmików wojewódzkich – to najważniejsze decyzje organizacyjne Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej,czytaj więcej»

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  przedwczoraj o 17:48

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

 • Rozenek: Ustawa „dezubekizacyjna" nieludzka i bestialska

  przedwczoraj o 15:55

  - 16 grudnia 2016 r. w budynku Sejmu, w podejrzanych okolicznościach prawnych przyjęto ustawę tzw. „dezubekizacyjną”, ustawę zmieniającą zaopatrzenie emerytalne wielu funkcjonariuszy w taki sposób, że objęła ona wszystkie służby mundurowe – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD.czytaj więcej»

 • Wenderlich: Komisje śledcze teatrem

  przedwczoraj o 07:31

  - Pamiętam poprzednie komisje śledcze, począwszy od tej pierwszej do kolejnych i wszystkie były teatrem – powiedział Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD w programie „Rozmowa Polityczna” komentując działalność komisji śledczej ds. Ambr Gold. czytaj więcej»

 • Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

  2 dni temu, 2017-06-22

  - 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.